Biuro 25 781 26 67 / Pływalnia 25 781 25 98
Zaznacz stronę

Projekt „Akademia Futbolu OSIR Sokołów Podlaski” powstał we wrześniu 2020 roku. Kilka miesięcy później trzy grupy młodych piłkarzy rozpoczną zmagania ligowe. Najmłodsi czyli Żaki w swojej lidze będą rywalizowali w systemie turniejowym. Łukasz Sawicki i Szymon Chadaj do ligi zgłosili dwie drużyny. Wśród zawodników urodzonych w 2012 roku chęć udziału wyraziły cztery zespoły, natomiast rok młodsi będą mieli do rozegrania o jeden turniej więcej. Na co dzień pod okiem Sawickiego i Chadaja trenuje 30 zawodników. W rozgrywkach ligowych zespół U-8 będzie dodatkowo wspomagany przez „Skrzatów”, którzy tydzień w tydzień pracują pod batutą Jakuba Paderewskiego i Joanny Wasiluk.  Początek zmagań o stawkę 10 kwietnia. Dawid Kobus i Michał Ambroziak ze swoimi podopiecznymi spotkania o punkty rozpoczną 27 marca. Orliki (2010/2011) zagrają z pięcioma ekipami. Podczas jednej rundy z każdą z nich zmierzą się dwukrotnie. W tej kategorii wiekowej swoje umiejętności szlifuje 35 młodych piłkarzy. Podobnym systemem będą grali Młodziki (2008/2009). Zawodnicy Rafała Marcyniuka i Bartłomieja Rytla także rozegrają dziesięć meczów, po dwa z każdym przeciwnikiem. Trenerzy mają do swojej dyspozycji 23 adeptów futbolu. Pierwsze starcie ligowe czeka ich już w najbliższą sobotę.

Na koniec warto wspomnieć o najstarszych czyli zawodnikach z rocznika 2004 i starszych, którzy zaznali już smaku seniorskiej piłki. Zespół prowadzony kiedyś przez trenera Krzysztofa Świnarskiego przeszedł wraz ze szkoleniowcem do kadry rezerw Podlasia Sokołów Podlaski występujących na co dzień w siedleckiej B-Klasie. W tak młodym wieku to znakomite przetarcie przed dalszą przygodą z futbolówką.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować sponsorom, którzy wspierają działalność Akademii Futbolu OSIR Sokołów Podlaski. Serdecznie dziękujemy firmom: TechBud Jakub Makowiecki, Transimpex, Topsport, Rob-Mar Market Mrówka.

Dziękujemy, że jesteście z nami!