Biuro 25 781 26 67 / Pływalnia 25 781 25 98
Zaznacz stronę

W środę 21.02 odbył się I Etap Sokołowskiej Przedszkoliady w roku 2018.

W hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej 24 bawiło się 156 dzieci [ 78 dziewcząt i 78 chłopców] z 13 przedszkoli z powiatu sokołowskiego :

 

 

– Przedszkole Nr 2 Sokołów Podlaski

– Przedszkole Nr 3 Sokołów Podlaski

– Przedszkole Nr 4 Sokołów Podlaski

– Przedszkole Nr 5 Sokołów Podlaski

– Przedszkole Sióstr Salezjanek Sokołów Podlaski

– Przedszkole w Bielanach

– Przedszkole w Grochowie

– Przedszkole w Jabłonnie Lackiej

– Przedszkole w Nowej Wsi

– Przedszkole w Rozbitym Kamieniu

– Przedszkole w Sabniach

– Przedszkole w Skibniewie

– „Zerówka” przy SP4 w Sokołowie Podlaskim

W przeprowadzeniu imprezy pomagali uczniowie-wolontariusze Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego pod kierownictwem Pani Mileny Nowaszewskiej.

Wszystkie szkoły otrzymały z rąk Dyrektora OSIR Sławomira Chadaja i Dyrektor ZS1 Jolanty Cudziło-Abramczuk pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

 

II Etap Przedszkoliady odbędzie się pod koniec kwietnia na pływalni OSIR przy ul. Bulwar 1.

KONKURENCJE :

1.Wyścig przodem:

startujący pokonuje pierwszy odcinek do pachołka poruszając się przodem, następnie obiega go i wraca również przodem na linię mety gdzie następuje zmiana.

2.Wyścig z toczeniem piłki w parach:

para (dz.+ chł.) na sygnał rozpoczyna toczenie dużej piłki gimnastycznej do pachołka okrążając go, następnie kontynuuje zadanie do miejsca startu przekazując piłkę następnej parze. Zadanie kończymy gdy ostatnia (6-sta) para wróci na metę. (jako pierwsi rozpoczynają 5-ciolatkowie).

3.Zwinnościowy wyścig:

dziecko startuje do koła hula-hop, z którego podnosi woreczek, następnie biegnie do ławeczki, po której przechodzi lub przebiega z woreczkiem w dłoni. Po zejściu z ławki biegnie do pachołka przy którym ułożona jest szarfa tam kładzie na chwilę woreczek na podłodzie i przechodzi przez szarfę dowolnym sposobem. Po wykonaniu zadania zamienia szarfę na woreczek i wraca do miejsca startu po drodze zostawiając woreczek w drugim kole hula-hop. Następny zawodnik może wystartować tylko gdy woreczek jest ułożony w drugim kole i poprzednik dobiegł na linię startu.

4.Wyścig z balonami:

dzieci w rzędach dobrane w pary, ręce mają schowane z tyłu. Wcześniej pierwsza para wkłada balon między brzuchy. Zadaniem par jest dotarcie do pachołka, okrążenie go i powrót do drużyny z balonem, tak aby nie wypadł. Następnie balon dostaje kolejna para i wyścig trwa aż wszystkie pary wezmą udział.

5.Skoki z balonami:

pierwsze dziecko w rzędzie rozpoczyna skoki obunóż z balonem włożonym między kolana. Skoki wykonujemy do pachołka ustawionego w odległości 5 metrów od rzędu. Po dotarciu do pachołka uczestnik wyjmuje balon i szybko wraca z nim w ręku przekazując balon kolejnej osobie.

6.Budowanie i rozwalanie

Zabawa zostanie przeprowadzona na połowie boiska do siatkówki na której rozstawionych zostanie 12 pachołków w różnych miejscach. Na sygnał 6-ka chłopców z jednej szkoły stara się w czasie 30 sekund biegać i za pomocą dłoni przewracać pachołki (tak by nie wypadły one poza teren zabawy). W tym samym czasie druga 6-ka chłopców z innej szkoły stara się stawiać wywrócone pachołki. Po upływie czasu sędzia liczy ilość stojących pachołków, które dadzą ilość punktów dla Reprezentacji Szkoły, która stawiała pachołki. Następnie układamy przewrócone pachołki i zamieniamy role ćwiczącym. Gra trwa 2 x 45 sekund.