Biuro 25 781 26 67 / Pływalnia 25 781 25 98
Zaznacz stronę

We wtorek 20.02 odbył się I Etap Sokołowskich Szkolnych Igrzysk Dzieci Klas I-III w roku 2018.

W hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej 24 rywalizowało 132 dzieci [66 dziewcząt i 66 chłopców] z 11 szkół podstawowych.

 

 

Klasyfikacja końcowa I etapu na hali :

1. Szkoła Podstawowa Nr 4……………26 pkt
2. Bielany………………………………………25
3. Nowa Wieś………………………………..24
Sabnie…………………………………………..24
5. Szkoła Podstawowa Nr 1……………20
Szkoła Podstawowa Nr 2……………….20
7. Skibniew……………………………………19
8. Szkoła Podstawowa Nr 6……………18

9. Nieciecz…………………………………….15
10. Wyrozęby………………………………..14
11. Grochów…………………………………13

W przeprowadzeniu imprezy pomagali uczniowie-wolontariusze Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego pod kierownictwem Pani Mileny Nowaszewskiej.

Wszystkie szkoły otrzymały z rąk Dyrektora OSIR Sławomira Chadaja i Dyrektor ZS1 Jolanty Cudziło-Abramczuk pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

 

W II Etapie SSID, który odbędzie się pod koniec kwietnia na pływalni OSIR przy ul. Bulwar 1, udział weźmie 8 pierwszych zespołów I Etapu na hali sportowej .

Konkurencje:

1.Wyścig z zamianą piłek:

pierwszy startujący trzyma dwie piłki do siatkówki pod pachami , na sygnał rozpoczyna bieg do oddalonych od startu 10 metrów do 2 kół RINGO, w których leżą dwie kolejne piłki. Piłki należy tak zamienić by nowo włożone nie wypadły z Kinga. Następnie zawodnik wraca z piłkami na miejsce startu gdzie przekazuje piłki kolejnej osobie.

2.Wyścig z toczeniem piłki w parach:

para (dz.+ chł.) na sygnał rozpoczyna toczenie dużej piłki gimnastycznej do pachołka okrążając go, następnie kontynuuje zadanie do miejsca startu przekazując piłkę następnej parze. Zadanie kończymy gdy ostatnia (6-sta) para wróci na metę. (jako pierwsi rozpoczynają pary z klas I, po nich II klasy i dwa ostatnie toczenia wykonują uczniowie klas III).

3.Tor przeszkód: start, leżenie przodem na materacu i klaśnięcie przed sobą, przejście po ławeczce, nawrót za pachołkiem, przejście pod płotkiem i powrót na metę gdzie przekazujemy zmianę.

Gry:

4.Budowanie i rozwalanie :

Zabawa zostanie przeprowadzona na połowie boiska do siatkówki na której rozstawionych zostanie 12 pachołków w różnych miejscach. Na sygnał 6-ka chłopców z jednej szkoły stara się w czasie 30 sekund biegać i za pomocą dłoni przewracać pachołki (tak by nie wypadły one poza teren zabawy). W tym samym czasie druga 6-ka chłopców z innej szkoły stara się stawiać wywrócone pachołki. Po upływie czasu sędzia liczy ilość stojących pachołków, które dadzą ilość punktów dla Reprezentacji Szkoły, która stawiała pachołki. Następnie układamy przewrócone pachołki i zamieniamy role ćwiczącym. Gra trwa 2 x 45 sekund.

5.Dwa ognie

zabawa zostanie przeprowadzona na placu wielkości boiska do siatkówki podzielonego na dwie połowy. W zabawie bierze udział, 6-ka dziewcząt. Każda drużyna wyznacza tzw. „matkę”, która ustawia się na linii końcowej po stronie przeciwnika. Pozostała 5-ka uczniów staje na połowie boiska po przeciwnej stronie do swojej „matki”. Na sygnał prowadzącego „matka” drużyny, która wylosowała piłkę stara się zbić przeciwnika. Po każdym zbiciu (punkt za zbicie) osoba, która została zbita pozostaje w zabawie a piłka oddawana jest do „matki” drużyny, która straciła punkt. Celem w zabawie jest zdobyć jak najwięcej punktów. Gra trwa przez 3 minuty.