Biuro 25 781 26 67 / Pływalnia 25 781 25 98
Zaznacz stronę

We wtorek 17.04 odbył się II Etap Sokołowskiej Przedszkoliady 2018.

Na Pływalni miejskiej OSIR przy ul. Bulwar 1 bawiło się 72 dzieci [ 36 dziewcząt i 36 chłopców] z 9 przedszkoli z powiatu sokołowskiego :

 

 

– Przedszkole Nr 2 Sokołów Podlaski

– Przedszkole Nr 3 Sokołów Podlaski

– Przedszkole Nr 5 Sokołów Podlaski

– Przedszkole w Grochowie

– Przedszkole w Nowej Wsi

– Przedszkole w Rozbitym Kamieniu

– Przedszkole w Sabniach

– Przedszkole w Skibniewie

– „Zerówka” przy SP4 w Sokołowie Podlaskim

W przeprowadzeniu imprezy pomagali uczniowie-wolontariusze Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego pod kierownictwem Pani Mileny Nowaszewskiej.

Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

 

1.„Strzelanie karnych” – Dzieci stojąc w rzędzie przed bramką (ok. 4m) rzucają piłką do bramki. Każde dziecko po rzucie wraca na koniec rzędu. Zespół wykonuje zadanie przez 30 sekund.

2. „Szczelne Dłonie” – zespół stara się jak najszybciej wypełnić wodą wiadro, które ustawione jest na brzegu niecki. Dzieci za pomocą połączonych dłoni nabierają wodę z basenu i przelewają ją do wiadra, aż do uzupełnienia naczynia po sam brzeg.

3.„Wyścig Rzędów” – pierwszy zawodnik stoi tuż za najniższym stopniem schodków, pozostali za nim w rzędzie. Na sygnał pierwszy zawodnik rusza przed siebie trzymając w ręku „makaron.” i okrąża stojącego w połowie basenu sędziego i wraca na początek, gdzie przekazuje przybór kolejnemu zawodnikowi. Każdy kolejny zawodnik przesuwa się o jedno miejsce do przodu podczas wykonywania zadania przez ich partnera. Zadanie kończymy po przejściu wszystkich 8 zawodników.

4. „Poławianie piłeczek” – dzieci ustawione w szeregu na najniższym stopniu schodków na sygnał mają za zadanie zebrać w czasie 30 sekund jak największą ilość pływających kolorowych piłeczek. Każda zebrana piłeczka musi być włożona do stojących na brzegu wiader.

5.„Wyścig Okrętów” – Uczestnicy trzymają dłonie na biodrach i za pomocą wydmuchiwanego powietrza z ust starają się wprowadzić własny statek (piłeczka do tenisa stołowego) do wyznaczonego miejsca „portu’ (koło hula-hop). Cały zespół startuje jednocześnie.

6.„Regaty” – zespół podzielony jest na 4 pary. Na sygnał pierwsza para wsiada na dmuchany materac i za pomocą pracy rąk opływa stojącego w połowie basenu sędziego by następnie wrócić na miejsce startu. Zabawa kończy się gdy 4 pary wykonają zadanie.

III Etap Przedszkoliady odbędzie się na początku czerwca na stadionie miejskim przy ul. Lipowej 50