Biuro 25 781 26 67 / Pływalnia 25 781 25 98
Zaznacz stronę

W trakcie ferii zimowych zespoły sekcji piłki nożnej OSIR Sokołów Podlaski szlifowały formę przed drugą częścią sezonu 2020/2021.

U8 Skrzaty (2013/2014), trener Jakub Paderewski, Joanna Wasiluk

W czasie ferii odbyły osiem jednostek treningowych. Trenerzy wraz z podopiecznymi pracowali w kierunku przygotowania się do rozgrywek ligowych. Grupa uczyła się podstawowych zachowań przy stałych fragmentach gry. Zawodnicy skupiali się na prawidłowym rozpoczęciu meczu i wprowadzeniu piłki z autu oraz odpowiednim wykonaniu rzutu wolnego i rożnego. Zostały również wprowadzone elementy prawidłowego ustawienia się na placu gry. Młodzi piłkarze z zaciekawieniem słuchali uwag szkoleniowców i z dużym zaangażowaniem wykonywali polecenia. Oprócz wyżej wymienionych zajęć najważniejszym aspektem było to, że każdy z zawodników praktycznie nie rozstawał się z futbolówką. Z całą stanowczością można stwierdzić, że przez tydzień każdy z nich zaliczył nawet kilka tysięcy kontaktów z piłką. Ciekawym sprawdzianem był mecz sparingowy z kolegami z rocznika 2012. Warto nadmienić, że codziennie po włożonym wysiłku chłopcy mogli uzupełnić energię pysznym obiadem zapewnionym przez Chmielarnię Sokołów Podlaski. Te 14 godzin wspólnej pracy musi przynieść pożądane efekty w niedalekiej przyszłości.

U9 Żak (2012/2013), trener Łukasz Sawicki, Szymon Chadaj

Ostatnie trzy dni ferii były bardzo pracowite dla żaków Akademii Futbolu OSIR Sokołów Podlaski. Pod czujnym okiem trenera Łukasza Sawickiego i asystenta Szymona Chadaja młodzi adepci odbyli dwie jednostki treningowe dziennie. Celem szkoleniowców było to, aby podopieczni mieli jak najwięcej kontaktów z futbolówką. Zajęcia opierały się głównie na szlifowaniu gier w przewadze 3 na 2 oraz 2 na 1 jak również mniejszych gierkach zadaniowych. Dla pobudzenia ducha rywalizacji trenerzy zorganizowali dwa mini turnieje: Jeden w formie funinho(drużyny trzyosobowe na cztery małe bramki z wyznaczoną strefą strzału),natomiast drugi w formie 4+bramkarz z ogólnym zasadami gry w piłkę nożną. Nie zabrakło także typowych zabaw sportowych. Piłkarze musieli się zmierzyć z różnego rodzaju torami przeszkód oraz ćwiczeniami siłowymi z własnym ciężarem ciała. Przerwę między treningami trenerzy wykorzystywali na projekcję filmu, rozmowy motywacyjne, różne zadania pobudzające myślenie i posiłek zapewniony przez Chmielarnie Sokołów Podlaski. Ostatnim aktem był mecz na śniegu, który podobnie jak wyżej wymienione kwestie sprawiły zawodnikom wielką frajdę. W obozie brało udział 27 piłkarzy, spędzając ze sobą w sumie około 6,5 godzinny dziennie. Ten czas pozwolił nie tylko udoskonalić umiejętności piłkarskie, ale także mocno zintegrować grupę. Na zakończenie najbardziej aktywni otrzymali drobne upominki.

Trener Łukasz Sawicki był bardzo zadowolony z wykonanej pracy.

„Cieszy mnie, że tak liczna grupa wzięła udział w obozie sportowym. Widziałem u chłopaków dużo zaangażowania w wykonywanych ćwiczeniach i grach. Myślę że w przyszłości takie obozy przyniosą efekty w postaci jak najlepszej gry i zdobywania jak najwięcej bramek. Podziękowania należą się tez rodzicom za codzienne przygotowanie swoich pociech do treningu i dostarczenie na miejsce obozu. Brawo rodzice!!! Brawo dzieci!”

„Dopiero zaczynam przygodę z trenerką, więc ten obóz pozwolił mi nie tylko zdobyć cenne doświadczenie, ale także miło spędzić czas. Patrząc na zaangażowanie chłopaków oraz to jak szybko przyswajają wiedzę mogę śmiało stwierdzić, że droga do sukcesu stoi otworem. Dziękuje, że mogłem uczestniczyć w tym przedsięwzięciu – wtórował mu Szymon Chadaj.

Orlik U11 (2010/2011), trener Dawid Kobus, Michał Ambroziak

W dniach 11.01-14.01 w Zespole Szkół nr 3 odbył się zimowy obóz piłkarski dla zawodników Akademii Futbolu OSIR Sokołów Podlaski z rocznika 2010/2011. Grupa spotykała się codziennie w godzinach 11:00-16:30. Trener Dawid Kobus oraz asystent Michał Ambroziak wraz ze swoimi podopiecznymi wykorzystali ten czas na dwa treningi, zabawę oraz integrację. W przerwie między zajęciami wszyscy mogli liczyć na wspólny posiłek. Pierwszy trening skupiał się na szlifowaniu techniki użytkowej oraz rozwijaniu zdolności motorycznych, natomiast drugi bazował na udoskonalaniu inteligencji piłkarskiej i podstaw rozumienia gry.

Młodzi sportowcy pogłębili swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i regeneracji. Poznali także metodę automasażu rollerem, a następnie każdy z nich miał możliwośc sprawdzenia na własnej skórze nowego sposobu masażu. Nie zabrakło gier integracyjnych typu kalambury. Jednak prawdziwym hitem okazało się układnie drużynowej piosenki, gdzie chłopcy wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Również mogli popisać się się szerokimi horyzontami na temat piłki nożnej w zaaordynowanym przez trenerów piłkarskim quizie. Na koniec obozu sześciu zawodników zostało nagrodzonych drobnymi upominkami za włożony wysiłek.

O kilka słow komentarza pokusili się trenerzy:

„Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką chłopcy wykonali na obozie. Do treningów podchodzili z dużą koncentracją i zaangażowaniem. Grupa pracowała bardzo dobrze i jestem pewien, że już niedługo będą widoczne tego owoce. Są to wspaniali młodzi ludzie, którzy tworzą bardzo fajną atmosferę w grupie. Praca z nimi to czysta przyjemność. Chciałbym jeszcze bardzo podziękować rodzicom za to, że wspierają swoje pociechy w ich drodze po marzenia” – podsumował trener Kobus

„Chłopaki wykonali niesamowitą robotę. Treningi były wymagające, ale nikt nie narzekał. Myślę, że tak pracując są w stanie osiągnąć dużo jako drużyna, ale również indywidualnie jako zawodnicy. Każdy z nich zasługuje na wyróżnienie za całą pracę jaką wykonał w czasie tego obozu. Widzę po nich, że każdemu piłka nożna sprawia radość. Bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że ich zapał do piłki nigdy nie zmaleje, bo praca z tymi chłopakami to mega przyjemność” – stwierdził z kolei Ambroziak.