Biuro 25 781 26 67 / Pływalnia 25 781 25 98

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim wraz z Miejsko-Powiatowym Klubem Koszykówki [MPKK] Sokołów S.A. w Sokołowie Podlaskim zorganizował w dniach 19-21 stycznia międzynarodowy turniej koszykówki w ramach Europejskiej Ligi Koszykówki Dziewcząt do lat 15 [EGBL].

W ciągu 3 dni w hali Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej 24 rozegranych zostało 20 spotkań, w których udział wzięło ponad 100 zawodniczek z 5 krajów.

W turnieju, oprócz gospodarza MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski ,  udział wzięli :

– Tsmoki Minsk / Mińsk, Białoruś
– BS Jurmala / Jurmala, Łotwa
– SBS Ostrava / Ostrawa, Czechy
– BS Riga/TTP, Ryga, Łotwa
– Young Angels Academy / Koszyce, Słowacja
– UKS 7 Trefl Sopot / Polska
– MUKS UNIA Ostrołęka / Polska

 

 

 

 

 

 

Zespół sokołowianek złożony z dziewcząt  urodzonych w latach 2003 – 2004, pod okiem trenera Krzysztofa Iwańskiego, zajął 6. miejsce z bilansem 1 wygranej oraz 4 przegranych.

 

Był to drugi turniej w sezonie 2017/2018 dla zespołu MPKK do lat 15  [pierwszy odbył się w Ostrołęce w dniach 3-5.11.2017 ].

W klasyfikacji generalnej po 2. etapach MPKK Sokołów S.A. OSIR zajmuje 12. lokatę na 16 uczestników w kategorii do lat 15. Ostatni turniej fazy zasadniczej sezonu 17/18 odbędzie się 2-4 Marca na Łotwie w miejscowości Ikskile.

 

Wyniki spotkań  :

 

Piątek 19.01

09:00:00 B3 – UKS 7 TREFL SOPOT         41:47            C4 – BS Riga / TTP

10:30:00 B2 – BS Jurmala                         45:42            C1 – MPKK Sokolow SA    

12:00:00 B1 – BC Tsmoki-Minsk                 54:44             C2 – Young Angels Kosice

13:30:00 B4 – SBS Ostrava                        67:27             C3 – MUKS Ostroleka

15:00:00 C1 – MPKK Sokolow SA            43:42             B3 – UKS 7 TREFL SOPOT

16:30:00 C4 – BS Riga / TTP                      35:56             B2 – BS Jurmala

18:00:00 C3 – MUKS Ostroleka                  21:86             B1 – BC Tsmoki-Minsk

19:30:00 C2 – Young Angels Academy       62:44             B4 – SBS Ostrava

 

Sobota 20.01

09:00:00 C3 – MUKS Ostroleka                  40:50               B2 – BS Jurmala

10:30:00 C2 – Young Angels Academy       67:44               B3 – UKS 7 TREFL SOPOT

12:00:00 C1 – MPKK Sokolow SA            42:60               B4 – SBS Ostrava

13:30:00 C4 – BS Riga / TTP                      35:55               B1 – BC Tsmoki-Minsk

15:00:00 B2 – BS Jurmala                           25:52              C2 – Young Angels Kosice

16:30:00 B3 – UKS 7 TREFL SOPOT          69:26             C3 – MUKS Ostroleka

18:00:00 B1 – BC Tsmoki-Minsk               56:23              C1 – MPKK Sokolow SA

19:30:00 B4 – SBS Ostrava                         50:38              C4 – BS Riga / TTP

 

Niedziela 21.01

08:30:00 C3 – MUKS Ostroleka                 25:94                 C2 – Young Angels Kosice

10:00:00 B1 – BC Tsmoki-Minsk                48:26                  B2 – BS Jurmala

11:30:00 B3 – UKS 7 TREFL SOPOT        37:55                  B4 – SBS Ostrava

13:00:00 C1 – MPKK Sokolow SA           39:42                  C4 – BS Riga / TTP

14:45:00 Ceremonia zakończenia turnieju.

 

 

 

Najlepsza zawodniczka turnieju [MVP]

Aliaksandra Yakubovich (TSMOKI Minsk).

 

Pierwsza 5 turnieju ALL STAR 5

Anastasija Astapenka (TSMOKI Minsk),

Emma Hermanova (YOUNG ANGELS Kosice),

Tereza Sandova (SBS Ostrava),

Elza Kosakovska (BS Jurmala),

Enija Viksne (BS Riga/TTP Riga).

 

Najlepszą zawodniczką w zespole:

Sofiya Belanohava (TSMOKI Minsk),

Barbara Kolesarova (YOUNG ANGELS Kosice),

Radka Lindovska (SBS Ostrava),

Teva Korzane (BS Jurmala),

Sindija Goldmane (BS Riga/TTP Riga),

Zuzanna Lemieszek (MPKK Sokołów SA OSIR Sokołów Podlaski),

Dominika Walda (UKS 7 TREFL Sopot),

Oliwia Kuszneruk (MUKS UNIA BASKET Ostrołęka).

 

Wszystkie zespoły uhonorowano pucharami i dyplomami, a także  pamiątkowymi koszulkami. Drużyny z podium otrzymały medale. Natomiast wyróżnionym zawodniczkom przypadły okolicznościowe statuetki. Nagrody wręczali Prezesi Klubu MPKK Zbigniewa Kowalczyk i Adama Rozbicki oraz Prezydent EGBL Igo Zanders.

 

Organizację wydarzenia wsparli :

Sokołów S.A., Miasto Sokołów Podlaski, Powiat Sokołowski,  Biuro Senatora Waldemara Kraski

Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, StalFa,  Parkiety Jabłoński, DARGAZ, TransImpex sp. z o.o., ALBA Komputery Baczewski, POLSERO, LUXX Orange, OSM Kosów Lacki, SOVIT

Polski Związek Koszykówki, Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego